top of page

ALL IN


מאת דניאל צור | יענק'לה ומכבי חיפה הולכים על כל הקופה.

יעקב שחר הבעלים הכי וותיק, מוערך וחזק בכדורגל הישראלי תמיד היה נחשב לבעלים שפוי, בעלים אשר מסרב להשתולל גם כאשר יריביו (גאידמק,שניידר וכיום גולדהאר) היו משקיעים הרבה יותר ממנו, אך נראה כי העונה הבין שחר שהשנה הוא חייב לשנות גישה. מעבר לעובדה ששחר מאוד רוצה לעצור את מכבי תל אביב, הוא קודם כל רוצה למלא את האצטדיון החדש ע"ש סמי עופר.

יענקלה יודע שעם אצטדיון כזה הוא לא יוכל להרשות לעצמו משחקים עם 5000 צופים ועונה של פלייאוף עליון במקסימום, כמו בשלוש העונות האחרונות. בשביל לעצור את מכבי, למלא את האצטדיון ולהחזיר את הכתר לכרמל, שחר קודם כל החליט שהוא מחתים מאמן זר, דבר אשר לא עשה משנת 1998. שחר טען רק בעונה שעברה כי מאמנים ישראלים יכולים להצליח בדיוק כמו מאמנים זרים, אך גם בפן הזה נראה ששחר שינה גישה והחליט ללכת על אלכסנדר סטונויוביץ' הסרבי. המאמן החדש החליט קודם כל להביא איתו שוער סרבי מנוסה ולדימיר סטויקוביץ', בן ה-31 ולהביא חלוץ קמרוני קצת יותר מנוסה מוהמדו אידריסו, בן ה-34. אידריסו יש לציין, נראה פשוט מצוין במשחקי ההכנה ולמרות גילו נראה גדול על הליגה שלנו, אין ספק שעד כה זאת ההחתמה הכי טובה של המאמן הסרבי.

יענק'לה שחר , all-in. צילום:פייסבוק מכבי חיפה.

בגזרת הישראלים הוחתמו מתן אוחיון הצעיר, קובי מויאל אשר חזר משנת גלות במולדובה והיהלום שבכתר, יוסי בניון. יוסי חשוב, יוסי מנהיג, יוסי קפטן, הכול נכון! אבל מכבי חיפה לא תקום ותיפול על יוסי בניון, למכבי חיפה יש שחקנים כיום יותר טובים מיוסי בסגל. אם שחקני מכבי חיפה חושבים שהם יוכלו להיות כינור שני ופשוט לחכות להברקות של יוסי, הרי שהם בבעיה, כי השחקנים (והאוהדים) חייבים להבין, אחרי יותר מעשור בליגה הטובה בעולם ועם המון פציעות שעברו זה לא אותו יוסי שעזב והוא לבטח לא ישחק כל משחק 90 דקות.

רובן ראיוס אשר אוהדי מכבי חיפה טוענים כי הוא הזר הטוב בארץ יצטרך להוכיח זאת, אלון תורג'מן אשר סיים בעונה שעברה כמלך השערים של מכבי חיפה עם 15 כיבושים וחן עזרא (עליו עוד נדבר) יצטרכו להוביל את מכבי חיפה השנה. שחקן המפתח: כמו שהבנתם זה לא יוסי בניון אלא באר שבעי אחר, חן עזרא. הילד כבר בן 25 ונדמה כי הוא עצמו עדיין חושב שהוא ילד, עזרא חייב לקחת על עצמו יותר השנה. אחרי עונה של 5 שערים ו-4 בישולים בלבד, עזרא צריך לקחת מנהיגות ולהראות מה יש לו ברגליים, אחרת עם שחקנים כמו עמאשה, ורד וכליבאת שמחכים להזדמנות, הוא ימצא את עצמו מהר מאוד על הספסל ועם קריירה שהולכת לאיבוד.

הזר הטוב שנחת פה? רובן ראיוס. צילום:פייסבוק מכבי חיפה.

תחזית אופטימית: מחזור ראשון מפרקים את סכנין מול סמי עופר מלא, מנצחים הכול עד בלומפילד במחזור 4, ואז, "הנה בא בניון, הנה בא בניון, הנה בא בניון, בניוןןןן…" או במילים אחרות היהלום משחזר את אותו השער המפורסם מול מכבי תל אביב ב2001 ומפה והלאה הכול מסתדר, תורג׳מן מסיים כמלך השערים, אידריסו מזכיר את איגביני, ראיוס מפרק הגנות ולא רגליים, סטויקוביץ' השוער מעלה את השאלה האם אניימה הוא השוער הכי גדול שנחת פה? ואפילו ההגנה מתייצבת, ועזרא? שחקן העונה! אחרי שלוש שנים מכבי חיפה אלופה.

תחזית פסימית: שלושים אלף במחזור הראשון רואים את קבוצתם במשחק הבכורה באצטדיון היפה במזרח התיכון מפסידה לסכנין (כן, אני מייחס חשיבות אדירה למשחק הראשון שיכול לתת לקבוצה בטחון אדיר ומצד שני גם יכול להחזיר אותה שנתיים אחורה). מחזור 4 (אני מייחס חשיבות אדירה גם למשחק הזה, אין באמת צורך להסביר מדוע) מכבי עושה לחיפה בדיוק מה שעשתה לה שנה שעברה בקרית אליעזר. סטנוייביץ' מפוטר קצת אחרי החגים והעסק נראה מתפרק, בניון משחק פעם כן פעם לא, אידריסו מזכיר את אבוחצירה של שנה שעברה ועזרא לא ממש קרוב להיות שחקן העונה. וההגנה? הרי זו אותה אחת משנה שעברה, מה ציפיתם למשהו שונה?

סטונויוביץ' , רק אליפות! צילום: פייסבוק מכבי חיפה.

הצטרפו: יוסי בניון, ולדימיר סטויקוביץ', קובי מויאל, מתן אוחיון, מוהמדו אידרסיו. מוחמד כליבאת (חזר מהשאלה) וויאם עמאשה (חזר מהשאלה). עזבו: בויאן שאראנוב, אנדריי פיליאבסקי, אייל גולסה, יניב קטן(פרש), תמאש פרישקין, שובל גוזלן(מושאל) דינו אנדלובו(עזב בינואר) מתנדנדים(מנודים): סארי פאלח, שלומי אזולאי, אביחי ידין

הכותב היינו תלמיד במכללת "פאנל-ספורט" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

コメント


bottom of page