top of page

הפנים לדינאמו - מי את דינאמו טביליסי?

אז אחרי ההדחה הכואבת של מכבי חיפה נגד קאיירט אלמאטי, הקבוצה עברה לשחק במוקדמות ה"קונפרנס-ליג" החדשה ותפגוש את דינאמו טביליסי.


קטנה על הקונפרנס ליג - לנו בישראל יש מגמה לזלזל בקבוצות בעלות שם "לא סקסי", שם פחות מוכר של יריבה. אנחנו נוטים לחשוב שמדובר במשחק קל ולרוב זה נגמר בבכי. הקבוצות במפעל הזה, הן בשלב הזה והן בשלב הבא לא "ידגדגו" את העניין של הצופה הישראלי הממוצע אבל אל לנו להקל ראש בירבות הללו. רוב הקבוצות הן קבוצות מזרח אירופאיות, קבוצות בעלות חסינות פיזית גבוה, משחק קשוח שלרוב הופך את המשחקים נגדם למלחמה על הדשא. במידה ולא ניזהר, נוכל לראות את המשך הליגה הזאת בטלויזיה. אז, דינאמו טביליסי למי שלא מכיר את הקבוצה מדובר בקבוצה המעוטרת והמפוארת ביותר בכדורגל הגיאורגי, קבוצה עם 18 אליפויות מקומיות מאז ההיפרדות של הליגה המקומית מהליגה של ברית המועוצות בשנת 1990. הליגה הגיאורגית הינה ליגה קטנה, 10 קבוצות בלבד בליגה הראשונה.הקבוצה ידועה באגדות הכדורגל הגיאורגי שגדלו בשורותיה ועשו קריירות בקבוצות הגדולות ביותר באירופה, קריירות ששחקנים ישראלים ליגיונרים יכולים רק לחלום עליהן:


שחקנים שצמחו בקבוצה: קאחא קלדזה - מילאן, לבאן קוביאשוילי - שלקה, הרטה ברלין, טימור קטצ'בייה - ניוקאסל, שוטה ארולדזה - אייקס, רינג'רס, אלקמר ועוד.


שווה גם לציין את אגדת העבר דויד קפיאני, ה"דוקטור לכדורגל" - אחד משחקני העבר הגדולים של הקבוצה ושל גיאורגיה.


בואו ננסה להכיר את הקבוצה לעומק, נבין איך הקבוצה משחקת, מי השחקנים המובילים ומה נקודות התורפה שמכבי חייבת לנצל על מנת לצאת עם הכרטיס לשלב הבא: דינאמו טביליסי - גיאורגיה

מגרש 54 וחצי אלף צופים

מאמן: קאהאבר צ'יקדזה - עונתו הראשונה בדינאמו כאשר חתם כמאמן הקבוצה במאי 2021

היה מאמן נבחרת גיאורגיה הצעירה ב 2009 והיה מאמן הבוגרת בין השנים: 2015-2016

*בין 2016-2017 אימן את... קאיירט


האיצטדיון הלאומי בטיביליסי (ויקיפדיה)

הליגה בגיאורגיה כבר רצה 21 משחקים מתחילת העונה: דינאמו ממוקמת במקום השני עם 41 נקודות, 2 פחות מדינאמו באטומי עם 43.

מאזן הקבוצה בליגה מתחילת העונה: 13 נצחונות, 2 תוצאות תיקו ו 6 הפסדים, מאזן שערים: 32 שערי זכות / 17 שערי חובה, 8 שערים הגיעו ממצבים נייחים.


מבחינת כושר משחק: 10 משחקים אחרונים: 4 נצחונות, תיקו ו 5 הפסדים, כרגע בחמישת המשחקים האחרונים הם ברצף של הפסד, ניצחון קטן (1-0) ושלוש הפסדים (כולל צמד המשחקים מול נאפצ'י באקו).


הנתון המעניין ביותר לגבי דינאמו טביליסי מבחינתי: למעט שני משחקים, כל תוצאות התיקו שלהם או ההפסדים שלהם באו שהקבוצה ספגה ראשונה, כל הנצחונות שלהם באו שהם כבשו ראשונים - אין להם העונה אף ניצחון בו הם הפכו את התוצאה מפיגור לניצחון.


שיטת משחק:

דינאמו משחקת באופן קבוע עם 3 בלמים, לרוב במערך של 3-4-3 ולעיתים ב 3-5-2, לרוב הקבוצה משחקת עם 9 מדומה. המשחק שלהם בנוי מאוד על שני השחקנים הקיצוניים שלהם שדוחפים כדור כמה שיותר מהר לתוך הרחבה על מנת למקסם את העבודה של החלוצים של הקבוצה.

הקבוצה מרבה לבעוט מחוץ לרחבה, באחד המשחקים בשלב הקודם בו הם הודחו הם בעטו לא פחות מ 9 פעמים מחוץ לרחבה.


שחקנים בולטים בחלק הקדמי:

זוראן מארוסיץ, חלוץ, סרביה, 27 - השנה 9 שערים, 3 בישולים בכל המסגרות, 1.87 - הגיע העונה

גיורגי גאבדאבה, שמאל בהתקפה או חלוץ נוסף, 31, 1.82, - 5 שערים העונה ו 4 בישולים

טורניקה קוטסיי, 21, 1.75 - שחקן קישור קלאסי שנא בין האחורי ל 50\50, למאחורי החלוץ ועד להיות לפעמים חלוץ שלישי. העונה עד כה 2 בישולים, שער אחד.


זוראן מארוסיץ' - חלוץ שכדאי לשים לב אליו (עמוד היוטיוב של דינאמו טיבליסי)

משחק ההגנה:

כל שחקני ההגנה של דינאמו טיביליס מעל 1.80, כאשר לרוב שלישיית הגנה שלהם קבועה: דאביטי קובורי - גיאורגי, 1.88, רגל שמאל, בלם שמאל

סימון ג'בנון - טוגולזי, 1.89, רגל ימין, בלם ימין

ויקטור אדבה - ספרדי, 1.82, רגל ימין, בלם אמצע


אחת החולשות של דינאמו היא משחק ההגנה שלה, משחק מאוד מסוברבל עם שחקנים איטיים, שחקנים שלא מרבים לתקוף את הכדור ולרוב נתפסים לא בעמדות שלהם במצבי מגננה. גם מבחינת המגינים של דינאמו, מכבי תוכל לנצל את המגן השמאלי הצעיר של הקבוצה - קרחבדזצה, 21, אשר נראה מסורבל עם הכדור וטעויות שלו גורמות למצבים מסוכנים (כמו הפנדל שהוא גרם במשחק נגד נאפצ'י).


חברינו (תותחינו!!!) רועי שפיטלניק הכין לנו סרטון קצר שמראה את החוזקות והחולשות של הקבוצה:

ירוק עולה!
Comentários


bottom of page