top of page

דין דוד – או בשמו החדש – DINDA


קצת פרטים יבשים לפני שנתחיל לדבר כדורגל: גיל: 25. רגל חזקה: ימין. עמדה: שחקן כנף שמאל וחלוץ מרכזי. מספר חולצה: 21.

החתמות רבות נעשו הקיץ במכבי, החתמות אשר חיזקו את סגל הקבוצה בדיוק בעמדות בהן הוא היה חייב להשתפר, ישנן החתמות שעשו הרבה רעש (עלי מוחמד ואורי דהן לדוגמה), וישנן החתמות שנעשו בשקט רב ואף גרמו ללא מעט הרמות גבה מצד האוהדים, ההחתמה של דין היא אחת כזאת. DINDA, שחקן מוכשר מאוד ללא כל צל של ספק, הגיע אלינו הקיץ ממועדון ספורט אשדוד, המועדון היחיד בארץ בו הוא שיחק, עד שהגיע למכבי.כאשר DINDA הגיע אלינו הקיץ, היו מספר סימני שאלה באוויר, האם דין שחקן אשר יכול לחזק את מכבי (אני חושב שעד כה הוא נותן לנו תשובה די ברורה) ואיזו עמדה ברק מייעד לו, האם הוא הגיע כחלוץ, או במקום ווילדסחוט בתור המחליף של חזיזה באגף.


דין דוד וחזיזה, כאב ראש חיובי לבכר באגף שמאל (תמונה: אורטל דהן זיו)

לפני שניגע במספרים, נדבר קצת על מספר תכונות חשובות של DINDA: * ורסטיליות – כמו שהזכרתי קודם לכן, דין שחקן מאוד ורסטילי, יכול לשחק בכמה עמדות, גם באגף שמאל וגם כחלוץ. דבר המאפשר לברק להשתמש בו כראות עיניו ולהציב אותו בעמדה המתאימה לכל משחק, עד כה הוא הוכיח את עצמו בשתי העמדות בצורה מעולה.

* תנועה לעומק ללא כדור ומהירות – דין שחקן חכם, יודע להשתמש היטב במהירות שלו ולעשות תנועות לעומק ללא הכדור ולא להיכנס לנבדל. יש לכך חשיבות רבה, ראינו את רוקאביצה עושה זאת נהדר בשנים שלו במכבי, וכאשר יש לך שחקנים כמו אצילי ושרי, עם יכולת מסירה ברמות הגבוהות ביותר, כל שנשאר לך זה לרוץ, לקבל את הכדור ולכבוש (כך הוא כבש את 2 השערים שלו נגד טורשאבן מכדורי עומק של שרי).

* סיומת – דין הוכיח לנו העונה שהוא קר רוח מול השער ויודע לסיים נהדר, גם ברגלו החלשה (כבש ברגל שמאל גול יפה מתוך הרחבה נגד הפועל תל אביב בחצי גמר גביע הטוטו). עוד הוא הוכיח לנו שיש לו שליטה טובה בכדור בתוך הרחבה, יודע להשתמש היטב בגופו ולכבוש שערים של נחישות (נגד טביליסי).

* קרוסים – כאשר דין משחק באגף הוא מרבה להרים את הראש, לחפש שחקנים ברחבה ולנסות ליצור להם מצבים לשערים, העונה הוא מצא פעמיים את הראש של אצילי, בכדורים נהדרים, כאשר אחד מהם הסתיים בסופו של דבר עם שער של שהר במשחק אלוף האלופים, אחרי הדיפה של שוער מ.תל אביב לנגיחה של אצילי ואחד הסתיים בנגיחה של אצילי מעל השער.

* אופי – לפי פתיחת העונה הנוכחית ומהסתכלות על עברו, דין הוא בחור שקט על המגרש ועושה את מה שמבקשים ממנו ולא מעבר. היתרון בכך הוא שהמאמן יודע מה הוא יקבל מדין ולמה לצפות ממנו, החיסרון בכך הוא שלעיתים דין יהיה תלוי בשחקנים האחרים שימסרו לו את הכדור, במקום לבוא ולקחת את המשחק עליו, גם כאשר לשאר החברה לא הולך.DINDA (תמונה:אורטל דהן זיו)

עכשיו נדבר קצת על מספרים –

דין הוא שחקן מנוסה בליגת העל, הוא קיבל את ההזדמנות הראשונה שלו בקבוצה הבוגרת של מועדון ספורט אשדוד כבר בעונת 2013\2014, כאשר היה בן 17 בלבד. את ההזדמנות האמיתית, כשחקן מרכזי, קיבל דין בעונת 2015\2016, בה שיחק 36 משחקים וכבש 10 שערים. עד היום דין לא היה שחקן של מספרים גבוהים מדי, עד הקיץ הוא כבש דין 47 שערים בכל המסגרות ובישל עוד 15 ב-200 משחקים.

במכבי, דין פתח את העונה בצורה יוצאת דופן ומוכיח להרבה מאוד אנשים שמקומו ברמות הגבוהות של הכדורגל הישראלי. הוא מעמיד מספרים נהדרים עד כה – 4 שערים ובישול בתשעה משחקים, עם צמד קטלני נגד טורשאבן (תנועה נהדרת לעומק ללא כדור בשני השערים), גול נגד דינמו טביליסי וגול נגד הפועל תל אביב בחצי גמר גביע הטוטו.

דין מדורג עד כה במקום הרביעי מבחינת מדד ה- xg מבין שחקני מכבי, עם מדד של 2.1 שערים, וכבש בשני שערים יותר מעל מדד הגולים הצפויים, כאשר יש לו עד כה 4 שערים העונה. במקום הראשון במכבי מבחינת מדד זה נמצא אצילי עם 2.8 גולים צפויים וגם הוא כבש מעל המדד (5), ביניהם יש את שרי ובן שהר עם 2.6 ו-2.5 בהתאמה, אך שניהם כבשו מתחת לממד (2 שערים כל אחד).

לסיכום – העונה הכי טובה מבחינת מספרים של דין הייתה בעונת 2019/2020, כאשר כבש 13 שערים בכל המסגרות (ב-38 משחקים) ובישל עוד 4. אם דין יעשה את השדרוג הנדרש ממנו בקבוצה גדולה כמו מכבי, יהיה כשיר כל העונה וימשיך לקבל קרדיט מברק בכר והצוות המקצועי, אני מאמין שהוא הולך לתת את העונה הכי טובה שלו מבחינת מספרים עם מדד דו ספרתי בשערים וכנראה גם בבישולים. זאת דעתי, מה דעתכם...?דין דוד חוגג בסמי (תמונה: אורטל דהן זיו)

Comentarios


bottom of page