1/5

דולב או חזיזיניו...?

אין ספק שאחד השחקנים במכבי שהקהל הכי מחובר אליו ולהיפך הוא דולב חזיזה. מי שהגיע אלינו יותר בגלל החושים של יענקל׳ה ופחות כי בלבול התעקש עליו, הפך כבר בעונה הראשונה לבאנקר בהרכב ואחד מעמודי התווך בעונת החזרה לקדמת הבמה ולכדורגל תוסס והתקפי.

בעונת האליפות, דולב היה ללא ספק בורג חשוב אבל לא שמר על אותה רמה גבוהה במשך כל העונה. הוא התחיל קצת מפוזר וברק לא היסס לספסל אותו במספר משחקים עד שחזר לעצמו. בתחילת עונה שעברה היו אלה ניקי ושרי שבעיקר הוציאו לפועל אבל בהמשך דולב הצטרף והפך להיות פקטור משמעותי ואף הוזכר כמועמד רציני לתואר שחקן העונה. לאחר מכן, כשגם אצילי הצטרף ודוניו נכנס לרוטציה, נוצר חלק קדמי קטלני ופורה. עם זאת, לפחות בתחושה וביכולת הכיבוש, חלה אצל דולב ירידה בשליש האחרון של העונה, בערך מאז שהורחק לאחר הדרבי.גם בפתח העונה הנוכחית זה עדיין לא נראה דולב של אמצע העונה הקודמת. לפני שניגע במספרים, חשוב לעמוד על כמה תכונות בסיסיות של דולב:


1. יצירתיות – דולב שחקן יצירתי שאוהב אות הכדור לרגל ומחפש שטחים דרכם יוכל להפגין את יכולות הדריבל הגבוהות או לחלק מסירות מפתח.

2. גיוון – אולי התכונה הכי חשובה שלו. אין הרבה שחקנים שיודעים למסור ולסיים ברמה גבוהה בשתי רגליים ולהגיע גם מאגף ימין וגם משמאל (ראו דוגמאות בתמונות המצורפות). בעונה הראשונה, דולב שיחק יותר כווינגר ימין ולסירוגין החליף אגפים אם יאניק. בעונת האליפות הוא שיחק לרוב כווינגר שמאל ולעתים ״העמיס״ את אגף ימין כדי ליצור יתרון מספרי יחד עם אצילי. ואסור לשכוח שבבני יהודה שיחק דולב כקשר 50/50 לפני סורו.

3. משחק ההגנה – החריצות, המהירות, הזריזות הכושר הגופני מאפשרים לדולב לעשות לא מעט עבודת הגנה על הקו ולסייע בעיקר בסגירת המגן הימני של היריבה.

4. אנרגיה ומנהיגות – גם בתקופות טובות וגם באלו שפחות, דולב הוא שחקן שלא בורח מהכדור אלא בא לבקש אותו, יודע להכניס את ע