top of page

הגענו לפסגה

בעונה שעברה מכבי פתח תקווה הייתה "הסוס השחור" של הירוקים, הקבוצה מאם המושבות אפילו ניצחה בסמי עופר 2-0 (עצמי של חבשי ועוד שער של תאי בריבו) והשיגה גם תיקו 1-1 במסגרת הפלייאוף העליון. העונה זה נראה קצת אחרת, הקבוצה של לוזון נראת רע, לא מחוברת, הקהל יוצא כנגד משפחת לוזון והכחולים נמצאים בקצה התחתון של הטבלה.


צילום- ניב כהן, רדיו מכבי

כשבמאזנה עשר נקודות בלבד, אחרי 16 מחזורים, אירחה מכבי פתח תקווה בשבת האחרונה את האלופה מהכרמל שהיא יודעת שניצחון יעלה אותה באופן זמני לראשות הטבלה. כמו רוב המשחקים של הירוקים (למעט המשחק נגד מכבי תל אביב), המשחק נפתח בסערה ירוקה כבר משריקת הפתיחה. ברבע השעה הראשונה של המשחק, הירוקים החזיקו בכדור 73% מהזמן, בסך הכל בסיום המשחק, החזקת הכדור הממוצעת של הקבוצה האורחת עמדה על 72% לעומת 28% בלבד של המארחים מפתח תקווה.


בדקה ה-14, דולב חזיזה כבש את השער הראשון אחרי שההגנה של מכבי פתח תקווה לא הסתדרה עם הגבהה של שרי מצד ימין, הכדור הגיע עד חזיזה שעם רגל שמאל כבש את שערו השביעי העונה. אחרי 12 דקות, הירוקים הכפילו את היתרון, חזיזה שלח כדור חד לרחבה, הכדור הוסט על ידי שרי והגיע לדין דוד שכבש והעלה את מאזנו לעשרה שערי ליגה! המשך המשחק היה בשליטה ירוקה כמעט מוחלטת שכללה גם כמה עצירות יפות של ג'וש כהן. ובמחצית השנייה היו אלו המחליפים שכבשו את שני השערים הנוספים, מאור לוי ובן שהר שכבש את שערו הראשון העונה בליגה, הצטרפו לחגיגה הירוקה, 4-0.


האלופה הנוכחית, מציגה כדורגל התקפי, אטרקטיבי, קבוצתי וסוחף. בפרק 182 של "האנליסטים" יניב רונן, חבר הפאנל סיכם את היכולת של הירוקים בצורה נהדרת "נעשה את זה פשוט, בעונה שעברה, לאחר שבעה עשר מחזורים היית עם 34 שערים ו19 בישולים, מתוך השערים 14 היו של ניקיטה רוקביצה. העונה 46 שערים, אחד עשר של אצילי, עשרה של דין דוד, שבעה של חזיזה ו35 בישולים- תשעה של אצילי, שישה חזיזה, חמישה שרי, ארבעה דוניו. קבוצה מטורפת מכבי חיפה!""בעשר דקות-רבע שעה הראשונות, היה יכול להיות שלוש או ארבע אפס לפחות. היו התקפות והזדמנויות של ממש, שאתה חייב לתת בהן גולים". אמר אור אמיגה, חבר פאנל "האנליסטים" והוסיף- "עשית דברים יפים בהתקפה, ראית את מכבי חיפה מהשריקה רוצה להכריע את המשחק הזה מהר".


מכבי חיפה ביצעה 29 ניסיונות למסירות מפתח, 18 מהן היו מדויקות. "התפלגות המסירות מפתח זה משהו מטורף בעיני" הוסיף אמיגה "עומר אצילי עם חמש מסירות מפתח, שרי עם ארבע מסירות מפתח, חזיזה עם חמש ורז מאיר עם שלוש". ערן יעקובי, חבר פאנל האנליסטים הוסיף- "דולב חזיזה, במחצית המנהלת הוציאו שהוא במחצית אחת עם חמש מסירות מפתח, אף שחקן בליגה לא הגיע למספר הזה במשחק שלם".


ועם בדולב חזיזה עסקנו, יש לזכותו העונה בליגה כבר שבעה שערים ושבעה בישולים. חזיזה שחווה לא מעט תקריות עם שופטים וריבים עם שחקנים נוספים, שם את הכל בצד וחזר להתמקד בכדורגל בלבד. "מאז הפדיחה מול באר שבע הוא נתן לעצמו סטירה מטאפורית וחזר כמו שצריך. מאז ועד היום, אפס תקלות, אפס התעסקות במה שהוא לא כדורגל. וזה משפיע באופן טבעי על הכדורגל, אנחנו יודעים שמה שיש לו ברגליים אין להרבה שחקנים בארץ" זו דעתו של יניב רונן, חבר הפאנל "כשהוא משחק כדורגל וכשהדברים הולכים לו אי אפשר לעצור אותו, הוא רק הולך ומשתבח"


צילום- ניב כהן, רדיו מכבי

עוד שחקן שחייך וגרם לאוהדים הירוקים לחייך במשחק האחרון הוא בן שהר שנעץ את השער הרביעי. החלוץ בן ה32 שהגיע בקיץ האחרון לכרמל, כבש סוף סוף את שערו הראשון במדים הירוקים בליגה והשלישי בכל המסגרות. החלוץ מתמודד העונה על מקומו בהרכב עם עוד שני חלוצים ששניהם נמצאים בכושר נהדר- דוניו ודין דוד. החלוץ הוותיק ימשיך להילחם על מקומו ולתת מניסיונו בכל פעם שיעלה על כר הדשא.


הניצחון הגדול, 4-0 על מכבי פתח תקווה העלה את מכבי חיפה זמנית למקום הראשון. מאוחר יותר באותה השבת, הפועל באר שבע פגשה את מכבי תל אביב, כשהירוקים יודעים שהפסד של הקבוצה מבירת הנגב, ישאיר את האלופה המכהנת במקום הראשון כשבמחזור הקרוב בליגה הקבוצות נפגשות. באר שבע, אכן הפסידה למכבי תל אביב והירוקים יגיעו ביתרון של נקודה למשחק הבא. אבל לפני הקרב הגדול על ראשות הטבלה, ביום רביעי מכבי חיפה תתמודד מול בית''ר ירושלים במסגרת גביע המדינה.

Comments


bottom of page