top of page

? Why always me

מאת נדב דרעי |  על החלוץ הפרבלומטי של ליברפול, המעברים, התקריות וכן גם הכישרון

כמה שהייתי רוצה להיכנס לראש של השחקן הזה. להבין מה עובר לו בראש בזמן המשחק ומחוצה לו. לדעת שלא משנה מה הוא יעשה תמיד יספק כותרת מעניינת שתגרור אחריה קהל ענק של צופים, שחלקם יאהבו יותר, וחלקם ממש לא יוכלו לסבול. להרגיש שעוקבים אחריך בזכוכית מגדלת , ובכל זאת לשחק את המשחק. ואני לא מדבר על מסי , רונאלדו או זלאטן- אלא על מריו באלוטלי.

קשה מאוד לנתח את האישיות האמביוולנטית של מריו באלוטלי.  אם נתרגם את היכולת שלו לגרף. נראה שהתנודתיות שלו מאוד קיצונית. יום אחד מזנק, ויומיים לאחר מכן צולל. נקודות הזכות אותם מרוויח מריו באלוטלי מגיעות רובן ככולן מהיכולת שלו על כר הדשא , מבלי לדבר על התקופה האחרונה בליברפול. מדובר בשחקן סופר כישרוני שהחל לשחק בסרייה א' כבר בגיל 16 במדי אינטר. איתה זכה באליפות, בליגה ובגביע.

כמובן שאי אפשר לשכוח את התקופה הנפלאה בה שיחק במנצ'סטר סיטי שופעת הכסף, ולאור יכולותו הטובה ברוב הזמן, זכה סופר- מריו בפרס "נער הזהב" בשנת 2010 , ועם הקבוצה לקח אליפות , גביע  ומגן הקהילה. ב2014 עבר לעונה אחת במדי מילאן, שם לא הטביע את חותמו וכעת משחק במדי ליברפול. בזירה הבינלאומית, העפיל השחקן עם נבחרתו לאליפות אירופה עד גיל 21, כאשר בפלייאוף העלייה כבש צמד מרשים בבלומפילד מול נבחרת ישראל, ועם נבחרתו דהר עד לחצי הגמר.ביורו 2012 נבחר להרכב הטורניר, כאשר מהווה פקטור משמעותי בדרך לגמר היורו, שם מפסידה איטליה לספרד4-0.

למה תמיד הוא?! סופר – מריו


אז למה השחקן המוכשר כל כך לא מצליח לפרוח, ונודד בין מספר קבוצות בשלב כל כך מוקדם של הקריירה? התשובה ברורה מאוד- הדם שזורם לשחקן ברגלים, לא מגיע לראש.  "למה תמיד אני?" שואל מריו את כלי התקשורת ברחבי העולם. אז למה אתה? פשוט מאוד. במהלך הקריירה האיטלקי הצליח לייצר מעל 50 תקריות שהעלו את שמו בכותרות, ולא לטובה. בין המקרים ניתן למצוא  פיצוץ זיקוקי דינור בביתו שגרמו לשריפה,כניסה לכלא נשים באיטליה רק כדי להרגיש איך זה, זריקת חיצים על שחקן מקבוצת הנוער וכמובן שהיד עוד נטויה. אפשר לומר שבאלוטלי הוא שחקן שהתקשורת כל כך אוהבת, ומאמניו פחות, בלשון המעטה.

אז מה שונה המעבר שלו לליברפול מהקבוצות האחרות בהם שיחק? האם בליברפול הוא יתחנך ויהפוך לשחקן שמדבר רק על המגרש? לא בטוח. הסיפור בליברפול יכול להיות מעט שונה בגלל החיבור ואהבה של הקהל לקבוצה, שלא ייתן לאף שחקן לפגוע בו, ולכן, סופר מריו מקבל שמירה אישית מכל אוהד ואוהד שמחפש לראות מה יהיה הצעד הבא שלו. ומה החלוץ חושב על זה? מאז שהגיע לליברפול כבש החלוץ בסה"כ שני שערים, בדיוק כמו מספר התקריות שהצליח לייצר מאז שנחת באנפילד- האחת היא החלפת החולצות עם פפה במחצית מול ריאל מדריד, והשנייה משיכת האוזן של שלבי, שחקנה של סוונסי.

התופעה שנקראת סופר – מריו, נותנת לנו שפע של מסקנות ומסרים, בעיקר לצעירים מבנינו. גם כשיש לך כישרון כל כך גדול ברגלים ואתה יכול להוביל בצמרת השחקנים הטובים בעולם, צריך גם שכל כדי לנווט את עצמך נכון. מצד אחד, אקדמיות ובתי ספר לכדורגל צריכים ללמד מי הוא מריו באלוטלי, כדי להראות בעיקר מה לא נכון לעשות בכדורגל, ומהצד השני, כמה כיף שיש שחקן כזה, אחד שמוסיף לנו כל כך הרבה פיקנטריה בתקשורת, ומסיט מעט את פולמוסי המסי-רונאלדו. אז עד שהזיקוק שנקרא מריו באלוטלי יעלם, ונספיק לבהות בו- בואו נהנה מהרגע.

Commentaires


bottom of page